Mi is az a VR Vidámpark?
A hétvégén egy csapatépítő programot szerveztünk, a magazin berkein belül. Mivel négyből három embernek nem volt korábbi vr élménye (a negyedik pedig a múltkori alkalmat is imádta), úgy döntöttünk, ez egy ideális választás lesz a novemberi hidegben. Na de hogy is nézett ki ez a virtuális vidámparkozás?
A VR Vidámpark Budapest belvárosában, a Nyugati Pályaudvartól három perc sétára található. Ami pedig a belépőjegyeket illeti, az alábbi élménycsomagok közül lehet választani:
- Hotel Dracula: Rémségek háza (30 perc; 5200 Ft/fő)
- Fairy Tales/Mesék Birodalma (30 perc; 5200 Ft/fő)
- Adrenalin jegy (45 perc; 6200 Ft/fő)
- Gamer jegy (40 perc; 7200 Ft/fő)
- Aréna jegy (30 perc; 8200 Ft/fő)
- VR szabadulószoba (50 perc; 9200 Ft/fő)
Mi az Adrenalin csomagot próbáltuk ki, egy Hotel Draculával megspékelve a történetet. Ez a belépő öt játék kipróbálását foglalja magába: a hullámvasút szimulátort, a Fruit Ninja vagy a Beat Saber kihívást (ezek közül egyet tudtok választani), a katapultot, illetve az autó- és motorszimulátort.

A hullámvasút és a kihívás játék egy-egy klasszikus vr élmény. Bár párszor megjött az ingerünk arra, hogy erősebben kapaszkodjunk a karfába, ezt inkább egy kellemes lábáztatónak neveznénk. A mélyvíz ezután jött!
A katapult játék teljesen elvetemült. Mi az élmény közben örömittasan ordítottunk az életünkért: bár a szék „csak” emelkedett és rázkódott, de a vizuális effekteknek és a különböző hanghatásoknak köszönhetően folyamatosan olyan érzésünk volt, mintha éppen fejjel-lefelé hajítanának ki minket a székünkből. Biztos ami biztos, előzetesen ránk aggattak egy biztonsági övet – de a komfortzónánkból a szó legszorosabb értelmében kirángattak mindannyiunkat.
Az autós és motoros szimulátorok szintén a klasszikusabb vr élményekkel ismertettek meg minket.


A Hotel Drakula rémségei
Igaz, nem vagyunk horror rajongók, de ez a bő fél óra a csapat minden tagjának tetszett. Bár a játékmesterünk szerint az átlagnál többet sikoltoztunk a szobában, azt elmondhatjuk: régen élveztük ennyire a rettegést!
Az animáció nagyon látványos volt, meglepően részletgazdag és hangulatos. A vizuális ingerek és a hátborzongató hangeffektek hatására ismét sikerült csúnyán átverni az agyunkat: megtapasztalhattuk, milyen is a tényleg valósághű floor is lava (miközben alkalomadtán egy vértől csöpögő, ollóval hadonászó kislány kergetett minket).


Romboljunk le egy-két tévhitet!
Szemüveggel nem lehet felvenni a vr szemüveget.
Cáfolat: a csapatunk fele szemüveges volt. Ez nem okozott semmilyen problémát, ugyanis a szemüvegek kerete probléma nélkül befér a vr alá.
Vr = instant hányinger.
Nos, köszönjük szépen, de nekünk semmilyen problémánk nem akadt a játék alatt vagy után. Természetesen előfordulhat, hogy valaki nehezebben viseli a vr-t, de mi az extrémebb, össze-vissza rázogató gépek után is teljesen jól voltunk.
Terheseknek nem való a vr
Ez részben igaz (például a katapulthoz tartozó kötelező öv miatt), de számukra is vannak olyan játékok, amikkel probléma nélkül játszhatnak!
Kinek mi volt a kedvence?
Lívia: Az én kedvenc élményem egyértelműen a katapult szimulátor volt. Amikor vártunk a sorunkra, nevetve néztünk össze, hogy egy férfi az életét féltve kapaszkodik, de ahogy felültünk és felkerült ránk a szemüveg, hamar meggondoltuk magunkat.
Dorottya: Nekem az örök kedvencem a Beat Saber. Nagyon szeretem benne, hogy zenére, ritmusra működik a dolog és nagyon sokféle módon lehet beállítani (színek, zene, nehézségi fokozat, játékosok száma stb). A második helyezett pedig a motoros szimulátor, mert kihívás és lehet benne fejlődni.
Blanka: Nekem a kedvenc élményem a Drakulás szimulátor volt, ugyanis ott csapatban tudtunk játszani, és bár nem szeretem a horrort, kifejezetten jó élmény volt – mind az adrenalin, mind pedig a látvány tekintetében.
Lexi: Az én kedvencem szintén a Drakula házában rejlő kaland volt. Féltem, de a félelem minden percét imádtam!

Borítókép és képek: Hallgató Magazin