Keresés
Close this search box.

Legyél te is hallgatós! Jelentkezz hozzánk március 3-ig!

Calcio Azzurro borítókép

11 év után újra bajnok lehet idén az AC Milan: A Serie A 35. fordulója – Calcio Azzurro

Tisztelettel köszöntöm az olvasókat a Hallgató Magazin olasz labdarúgással (főleg a Serie A-val) foglalkozó, hetente jelentkező cikksorozatában, melynek neve Calcio Azzurro. A mai cikkben az első osztály 35. fordulójának legfontosabb eseményeiről lesz szó. Többek között a Napoli hétgólos meccséről, a Lazio elképesztő fordításáról, a bajnokesélyesekről, illetve arról hogy Giovinco és Insigne után egy újabb olasz futball legenda távozhat az MLS-be. Tartsatok velem!

“Kiszakadt a gólzsák” Nápolyban és a Lazio bravúros fordítása – Az április a 30-i játéknap legfontosabb történései

Napoli-Sassuolo 6-1

Már a 7. percben a Napoli megszerezte a vezetést Kalidou Koulibaly révén, majd a 21. percig  négy gólig jutott a dél-olasz gárda. A hazaiak 21 perc alatt először termeltek négyet a Serie A-ban. Victor Osimhen is betalált, a nigériai játékosnak ez volt a 13. gólja a mostani bajnokságban. A Sassuolo a továbbiakban sem fejtett ki érdemi ellenállást, de azért a végén összehozott egy szépítő gólt, habár a kiütést nem kerülhette el. A  mérkőzés 6-1-es végeredménnyel zárult.

Ezzel a győzelemmel a Napolit már csak egy hajszál választja el a biztos Bajnokok Ligája indulástól. A hátralévő három fordulóban Luciano Spalletti csapatának az összes meccset el kell veszítenie, miközben a Romának mindet meg kell nyernie, és csak ekkor van arra esély, hogy a Napoli elbukja a részvételt a legrangosabb európai kupában.

Spezia-Lazio 3-4

Nagy meglepetésre hamar vezetést szerzett az előzetesen esélytelenebbnek tartott Spezia, mivel egy pontrúgást követően elaludt a Lazio védelme ezt kihasználva pedig Kelvin Amian a kapuba fejelt. A Lazio színeiben a 150. gólját jegyző Ciro Immobile ugyan tizenegyesből egyenlített, de két perccel később újfent vezetést szereztek a hazaiak, sőt a félidő végén két gólos előnnyel is sokkolhattak volna mindenkit, ha nem érvénytelenítik Daniele Verde találatát.

A második félidőben sem unatkoztunk, hiszen a rómaiak szerencsés körülmények között, Ivan Provedel öngóljával ismét egyenlítettek, de a Thiago Motta irányította vendég csapat két perccel később megint magához ragadta a vezetést. De itt még nem dőlt el a mérkőzés. Sergej Milinković-Savić előbb becsapta ellenfelét, majd a hálóba lőtt, és a VAR is úgy döntött, hogy érvényes a találat. A csattanó az utolsó percekben jött. Egy kavarodás után a rutinos vendég védő, Francesco Acerbi ért oda a leghamarabb, és a kapuba emelte a labdát, így a Lazio egy rendkívül fordulatos mérkőzésen 4-3-ra nyert.

Ciro Immobile a Serie A történetének tizedik játékosa, aki legalább 150-szer volt eredményes egyetlen klubban, kép: thelaziali.com

Bonucci megmentette a Juventust és nagy lépést tett a Milan a bajnoki cím felé – A május 1-i játéknap kiemelkedő momentumai

Juventus-Venezia 2-1

A hetedik percben egy szabadrúgás után az aznap 35. születésnapját ünneplő, Leonardo Bonucci szerzett vezetést a hazaiaknak. Mattia Aramu a 71. percben egyenlített, majd a friss Európa-bajnok védő a 76. percben egy szögletet követően megszerezte a második gólját a mérkőzésen, ami győzelmet ért  a Juventusnak. Bonucci ezzel már öt találatnál jár a bajnokságban, ami gólokat tekintve, pályafutása legeredményesebb szezonja.

A velencei csapat kispadján ezen a mérkőzésen mutatkozott be, a szerdán menesztett Paolo Zanetti helyét átvevő, Andrea Soncin vezetőedző, aki eddig a klub ifjúsági csapatánál tevékenykedett.

Nemrégiben napvilágot látott az a hír, hogy Giorgio Chiellini nyáron elhagyhatja a Juventust és a észak-amerikai labdarúgó-bajnokságban (MLS) folytathatja pályafutását. A rutinos középhátvéd jelenlegi szerződése 2023 júniusában jár le, és mivel még nem hosszabbított a torinói klubbal, könnyen elképzelhető, hogy már idén a váltás mellett dönt.

AC Milan-Fiorentina 1-0

Bár a vendégek kezdtek jobban, a Milan talált be először Theo Hernández révén, ám a francia válogatott védő gólját les miatt érvénytelenítették. A házigazda szépen lassan megtalálta a saját tempóját, de az utolsó passzokba szinte mindig hiba csúszott, így gól nélküli állásnál vonultak pihenőre a felek. A szünet után a cserék lendítettek némileg a Milan játékán, azonban így is óriási bravúr kellett Maignan-tól, hogy a Fiorentina nem került előnybe.

Az áttörést végül Rafael Leão hozta meg a 82. percben. A portugál válogatott támadó a vendég csapat kapusától, Pietro Terracciano-tól kapott egy labdát, majd azt rávezette a védőre, és egy csel után kilőtte a rövid sarkot. A milánói csapat így két ponttal vezet városi rivális, a címvédő Internazionale-val szemben a scudetto-ért folytatott küzdelemben. Ezzel győzelemmel közelebb került az AC Milan a bajnokság megnyeréséhez, ami legutóbb 2011-ben sikerült még Massimiliano Allegri vezényletével.

Cristiano Ronaldo, Rui Barros, Rui Costa és Beto után Rafael Leão lett az ötödik portugál játékos, aki legalább tíz gólt szerzett egy Serie A-szezonban. Azonban Leão az egyetlen, akinek ez sikerült, mielőtt betöltötte volna a 23. életévét, kép: sempremilan.com

“Belleza Residua” – avagy a többi mérkőzés rövid összefoglalója

2022. 04. 30.

Az első félidőben már két gólos előnnyel vezetett a Verona, és ez nem is változott a szünetig. A Cagliari szépített az 57. percben Joao Pedro révén, de ez már nem változtatott a mérkőzés képén. Cagliari-Hellas Verona 1-2

A “Derby della Lanterna”-n a Sampdoria fogadta a Genoa együttesét, amin a hazaiak már a 25. percben egy gyönyörű beadásból megszerezték a vezetést. A vendégek a hosszabbításban 11-eshez jutottak, de nem sikerült gólra váltani ezt a lehetőséget. Sampdoria-Genoa 1-0

2022. 05. 01.

Hiába vezettek a hazaiak a Torino ellen, kettős emberhátrányban végül 3-1-re kikaptak otthon. Andrea Belotti az Empoli elleni mesterhármasának köszönhetően megelőzte Francesco Grazianit, és a Serie A történetének második legjobb torinói góllövője lett (100 gól), és már csak Paolo Pulici (134) van előtte a rangsorban. Empoli-Torino 1-3

A Bologna elleni botlás és a Milan sikerei után nagy győzelmi kényszerben lépett pályára az Inter. A vendégek gyorsan megszerezték a vezetést, a 12. percben Federico Dimarco szögletét követően Ivan Perišić fejelt a rövid sarokba. A félidő hajrájában a vendégek megduplázták az előnyüket, amikor is büntetőhöz jutottak, bár Lautaro Martínez nem elsőre, de végül értékesítette azt. A második játékrészben az Udinese szépített Ignacio Pussetto révén, ezután újabb gól nem született. Az Inter így ismét kétpontos lemaradással követi a városi rivális éllovast, úgyhogy óriási izgalmakra van kilátás az utolsó fordulókban. Udinese-Inter 1-2

Az AS Roma hazai pályán 0-0-ás döntetlent játszott a Bologna ellen, de José Mourinho a mérkőzés után a városi rivális, Lazio erősen lesgyanús győztes góljával foglalkozott. AS Roma-Bologna 0-0

2022. 05. 02.

Az előző három fordulóban győzedelmeskedő Salernitana az Atalanta otthonában is megszerezte a vezetést, ám a második félidőben nagy fölényben futballozó házigazda a hajrában egyenlíteni tudott. Atalanta-Salernitana 1-1

Három fordulóval a vége előtt még mindig óriási verseny folyik a bajnoki címért a két milánói csapat között. A FiveThirtyEight szerint az AC Milannak 56%, az Internazionale-nak pedig 44% esélye van a végső győzelemre, kép: eredmények.com