Keresés
Close this search box.

Legyél te is hallgatós! Jelentkezz hozzánk március 3-ig!

Calcio Azzurro borítókép

Az utolsó fordulóban dől majd el a bajnoki cím sorsa: a Serie A 37. fordulója – Calcio Azzurro

Tisztelettel köszöntöm az olvasókat a Hallgató Magazin olasz labdarúgással (főleg a Serie A-val) foglalkozó, hetente jelentkező cikksorozatában, melynek neve Calcio Azzurro. A mai cikkben az első osztály 37. fordulójának legfontosabb eseményeiről (és egy kicsit az olasz kupa döntőről is) lesz szó. Többek között a római csapatok nehezen kiharcolt döntetlenjeiről, a két milánói rivális Scudetto-ért folytatott küzdelméről és az olasz labdarúgás egyik jelenlegi legendájának búcsúztatásáról. Tartsatok velem!

A Roma fiatal üzbég támadója kiharcolta a döntetlent- A május 14-i játéknap kiemelt mérkőzése

AS Roma-Venezia 1-1

A Spezia udinei 3-2-es győzelmével eldőlt, hogy a velenceiek kiestek az élvonalból, így mindenféle nyomás nélkül léptek pályára a Konferencia-liga döntőjére készülő Roma ellen. A fővárosiak szempontjából az volt a tétje a meccsnek, hogy meg tudják-e tartani az előnyüket a 7. helyezett Fiorentinával szemben. A Venezia 48 másodperc elteltével Okereke góljával megszerezte a vezetést.

A Roma ettől fogva folyamatosan nyomás alatt tartotta a vendégeket, akiktől Kiyine-t második sárga lappal a 32. percben kiállította a bíró. Az addigi fővárosi fölény az idő előrehaladtával egyre nyomasztóbb lett, de a Roma Eldor Somurodov révén csak a 76. percben tudott kiegyenlíteni, a győztes gólt pedig már nem tudták megszerezni José Mourinho játékosai.

Mourinho a pályán
A rómaiak mestere, José Mourinho legutóbb 2017-ben nyert trófeát, jelenlegi csapata pedig 2008-ban volt legutoljára eredményes ilyen téren. Ez most megváltozhat a május 25-i Európai Konferencia-liga döntőjében, amit majd a Feyenoord ellen fognak játszani, kép: romapress.net

Kétgólos milánói sikerek az Olasz Kupa-döntő után – A május 15-i játéknap legfontosabb eseményei

AC Milan-Atalanta 2-0

A Milan és az Atalanta számára is jelentős téttel bírt a vasárnapi rangadó, hiszen a piros-feketék egy győzelemmel karnyújtásra kerülhettek volna a bajnoki címtől, míg a bergamóiak az európai kupaszereplést érő helyekért küzdenek. Ez rányomta a bélyegét az első félidőre, ami roppant eseménytelenül zajlott le. A félidő után sebességet váltott a Milan, agresszíven letámadott, és ez meg is hozta az eredményét. Az 56. percben Rafael Leão révén vezetést szereztek a hazaiak.

A vendégek hiába reklamáltak a gólt megelőző véleményes szerelés miatt, Daniele Orsato jelezte, hogy nem történt szabálytalanság. Az utolsó negyedóra előtt növelte előnyét a bajnokaspiráns, Theo Hernández gyönyörű szóló akcióbeli találatával. A maradék időben a vendégek mindent megtettek a szépítésért, de nem jártak sikerrel. A Milan így egy fordulóval a vége előtt öt pontra növelte az előnyét a tabella élén, és várhatta az esti Cagliari-Inter-meccset, ahol a városi rivális pontvesztése esetén bajnoki címet ünnepelhetett volna már aznap.

Cagliari-Inter 1-3

A Serie A-ben két ponttal vezető AC Milan vasárnapi sikere miatt biztossá vált, hogy az Internek nyernie kell a Cagliari ellen ahhoz, hogy életben tartsa a bajnoki címvédéssel kapcsolatos álmait. A Cagliari viszont nem adta könnyen magát, hiszen a kiesés ellen küzd és mindössze két pont választja el a bennmaradást jelentő 17. pozíciótól. Milan Škriniar 11. percben szerzett gólját a videobíró kezezés miatt érvénytelenítette, de nem sokkal később Ivan Perišić beadására érkezett kiválóan Matteo Darmian és gólt lőtt.

A második félidő elején Nicolo Barella gyönyörűen indította Lautaro Martínezt, aki kétgólosra növelte az előnyt. De alig két perccel később a Lykos becenévre hallgató görög hátvéd húsz méterről óriási bombagólt lőtt a hosszú felsőbe, így szépített a Cagliari. Hiába hajtottak a hazaiak, a végén ők húzták a rövidebbet, mivel a 84. percben Martínez ismét beköszönt. Az eredmény mérkőzés végét jelző hármas sípszóig nem változott.

A kupagyőztes Inter csapata
Az Inter nyerte idén az Olasz Kupát, mivel a május 11-i római fináléban a hosszabbítás után 4-2-ra legyőzte a Juventust. Abban az évben amikor legutóbb a “Zebrák” trófea nélkül maradtak, az Inter nyerte a Szuperkupát, az Olasz Kupát, a Milan pedig a bajnokságot, kép: news.cgtn.com

Elbúcsúzott két Juventus-ikon és a hajrában egyenlített a Lazio – A május 16-i játéknap kiemelkedő momentuma

Juventus-Lazio 2-2

Dušan Vlahović a 10. percben megszerezte a vezetést a Juvének. Ez volt az 51. találata, ezzel a szerb játékosok olasz élvonalban szerzett góljait tekintve beérte Dejan Sztankovicsot az örökranglista élén. Giorgio Chiellini már korábban megerősítette, hogy nyáron, 17 év után elhagyja a Juventust. Ennek megfelelően a kezdőként pályára lépő Chiellinit stílusosan a 17. percben lecserélték, a közönség pedig hatalmas ovációval búcsúztatta. „Csak egy kapitány van”-skandálták a drukkerek.

Az ünnepi hangulat tovább fokozódott, amikor Álvaro Morata megduplázta az előnyt, és a szünetig maradt a 2-0. A második félidőben jött Alex Sandro öngólja, vagyis a rómaiak szépítettek. A 76. percben Paulo Dybalát is elbúcsúztatta a közönség, mivel a bajnokság végén ő is távozik a Juventustól. Már-már mindenki a lefújást várta, de a 96. percben érkezett Szergej Milinković-Savić, és góljával döntetlenre mentette a találkozót. A Lazio ezzel a bravúros pontmentéssel bebiztosította részvételét az Európa-ligában.

A Juventusból búcsúzó Chiellini
Giorgio Chiellini 20 trófeát nyert a Juventus csapatával, aminek már 2005 óta tagja volt. A tavaly Európa-bajnoki címet is elnyerő védő meghatározó alakja volt nemcsak klubjának, hanem az elmúlt legalább 10 év olasz labdarúgásának is, kép: sport.sky.it

“Belleza Residua”- avagy a többi mérkőzés rövid összefoglalója

2022. 05. 14.

A bennmaradásért küzdő salernóiak sorozatban hetedik mérkőzésükön maradtak veretlenek, legutóbb április 10-én kaptak ki a bajnokságban. A Salernitana a győzelemhez is közel volt Empoliban, azonban a 86. percben fontos büntetőt hibázott Diego Perotti, így maradt a döntetlen. Empoli-Salernitana 1-1

Négy gólos veretlenségi szériát szüntetett meg a Spezia győzelmével Udinében. A vendégek ezzel az eredménnyel már biztosan résztvevői lesznek jövőre is a Serie A-nak. Udinese-Spezia 2-3

A vendégek már a 19. percben megszerezték a vezetést Josip Brekalo találatával, aki idén érkezett kölcsönben a Torinohoz és eddigi pályafutása egyik leggólerősebb (7 gólos) szezonját tudhatja maga mögött. Hellas Verona-Torino 0-1

2022. 05. 15.

Az első félidőben a Bolognának kapura lövési kísérlete sem volt és a vendégek a 35. percben megszerezték a vezetést, Gianluca Scamacca révén. A második félidőben valamivel aktívabb játékot produkált a hazai együttes, de nem igazán találta a fogást ellenfelén. Domenico Berardi is eredményes volt, míg Scamacca megszerezte második gólját, aztán a 91. percben a Bologna már csak szépíteni tudott. Bologna-Sassuolo 1-3

A már biztos BL-induló és dobogós Napoli végig dominált a Genoa ellen, az első félidőt 1-0-ra, míg a másodikat 2-0-ra nyerte meg (Victor Osimhen, Lorenzo Insigne és Stanislav Lobotka góljával). Tehát 3-0-s diadalt aratott, és kiejtette a vendégeket, így a Venezia után a Genoa lett a következő csapat, akik nem szerepelnek jövőre a Serie A-ban. Ez mérkőzés más szempontból is fontos volt, mivel ez volt Lorenzo Insigne búcsúmeccse.  A dél-olasz klublegenda most nyáron 12 év után elhagyja a Napolit és a Toronto FC-be igazol. Napoli-Genoa 3-0

2022. 05. 16.

Az európai kupaszereplést érő helyekért még megy a harc főleg a Roma, a Fiorentina és az Atalanta között. Így a Fiorentinának nagy szüksége volt a győzelemre a Sampdoria ellen. Csakhogy a genovai együttes roppant simán, 4–1-re győzött, ezért az utolsó fordulóban a liláknak sokkal nehezebb dolguk lesz, hogy kijussanak a nemzetközi porondra. Sampdoria-Fiorentina 4-1

A Serie A bajnokság 37. hetének tabellája
Az már biztos, hogy csak az utolsó fordulóban fog eldőlni, hogy a két milánói csapat közül melyik nyeri idén a bajnokságot. Viszont az Inter már csak úgy lehet első, ha a Milan döntetlent vagy annál rosszabb eredményt ér el a Sassuolo vendégeként, kép: eredmények.com