Keresés
Close this search box.

Legyél te is hallgatós! Jelentkezz hozzánk március 3-ig!

Calcio Azzurro borítókép

Bajnok a Milan, bennmaradt a Salernitana: a Serie A 38. fordulója – Calcio Azzurro

Tisztelettel köszöntöm az olvasókat a Hallgató Magazin olasz labdarúgással (főleg a Serie A-val) foglalkozó, hetente jelentkező cikksorozatában, melynek neve Calcio Azzurro. A mai cikkben az első osztály 38. (utolsó) fordulójának legfontosabb eseményeiről lesz szó. A bajnok Milanról, a Roma jövő évi biztos nemzetközi kupában való indulásáról, illetve arról, hogy a Fiorentina megelőzte végül az Atalantát, így ők indulnak jövőre a Konferencia Ligában és nem utolsó sorban a bennmaradást kiharcoló Salernitana csapatáról. Tartsatok velem!

Megvan az Európa-Liga csoportkör Rómában, de Mourinho “néma” maradt – A május 20-i játéknap kiemelt eseménye

Torino-AS Roma 0-3

A Roma hiába nem játszott fölényben, három góllal nyerni tudott Torinóban. A fővárosiak a 33. percben Tammy Abraham találatával szereztek vezetést. Az angol csatár Lorenzo Pellegrini indítását követően elegáns csel után vette be a kaput. A szünet előtt Tammy Abraham még gólra váltott egy büntetőt is, így megduplázták előnyüket a vendégek. A végeredményt a 78. percben Lorenzo Pellegrini állította be, szintén tizenegyesből.

Győzelmével az AS Roma függetlenül a Konferencia Liga-döntőtől, biztosan indulhat az Európa Liga következő szezonjában. A rómaiak mestere, José Mourinho tőle nem megszokott módon nem nyilatkozott a mérkőzés után. Ez vezetői döntés volt, mivel szerették volna megkímélni a szakmai stábot, hogy a lefújástól kezdve már csak és kizárólag a Feyenoord elleni kupadöntőre koncentrálhassanak.

Tammy Abraham az első szezonjában 17 bajnoki gólig jutott a Romában, ennél többször csak Rodolfo Volk volt eredményesebb római debütálásakor, aki az 1929/30-as idényben 21 találatot szerzett, kép: sport.sky.it

Győzelmével kiharcolta az európai kupaindulást a Fiorentina – A május 21-i játéknap kiemelkedő mérkőzése

Fiorentina-Juventus 2-0

A Fiorentina rossz formában várta a találkozót, mivel a hazaiak a legutóbbi öt meccsükből csak egyet nyertek meg. A Juventus pedig a legutóbbi öt találkozójából csak egyet veszített el. A meccs kevés helyzetet hozott, így nem igazán forogtak veszélyben a kapuk. Viszont az első félidő hosszabbításában megszerezte a vezetést a Fiorentina, mégpedig Alfred Duncan, ghánai középpályás nyolc méterről a léc alá lőtt bombagóljával.

A második félidőben jóval aktívabban játszott a Fiorentina, a Juventusnak csak fellángolásai voltak ebben a játékrészben. A 92. percben tizenegyest kapott a hazai csapat, és Nico Gonzalez magabiztosan belőtte azt a kapu jobb alsó sarkába. A Juventusnak egyébként nem volt kaput eltaláló lövése a meccsen. A firenzeiek ezzel a győzelemmel öt év kihagyás után visszatérhetnek a nemzetközi kupaporondra, mivel az Atalantát megelőzve, megszerezték a hetedik helyet a bajnokságban.

2011 után újra olasz bajnok az AC MIlan és a tavaszi salernói “versenyfutásnak” meglett az eredménye- A május 22 -i játéknap legfontosabb momentumai

Sassuolo-AC Milan 0-3

A többek között Paolo Maldini-t és fiát is foglalkoztató Milan a bajnokság utolsó szakaszában remekül szerepelt. A piros-feketék legutóbbi öt mérkőzésüket megnyerték, többek között a Fiorentinát, a Laziót és az Atalantát is felülmúlták. A Sassuolo utóbbi öt meccsén mindössze négy pontot tudott gyűjteni, és számára már semmilyen tétje nem volt a találkozónak. Olivier Giroud nagy napja volt vasárnap, mivel már a 17. és a 32. percben is betalált a Sassuolo ellen.

A harmadik gólpasszt azonban már nem a franciának osztotta ki Rafael Leão, hanem Franck Kessié-nek, aki okosan a jobb felsőbe belsőzött. A félidő után a Zlatan Ibrahimovic is a kapuba bólintott, azonban ezt les miatt már nem adták meg, de így is simán lefutballozta ellenfelét a Milan. A csapat szurkolói hiába idegenben voltak, elözönlötték a pályát lefújás után. Az AC Milan teljesen megérdemelten nyerte meg a 2021–2022-es idényt, éppen azon a napon, amikor 1963-ban, a klub történetében először a BEK-serleget is elhódította.

Az idény bajnoka városi riválisát megelőzve a Milan lett.
A “Rossoneri” 11 év után nyert Scudettót, ami a tizenkilencedik a csapatnak, így bajnoki győzelmek számában beérték a városi rivális Intert, kép: larepubblica.it

Salernitana-Udinese 0-4

Az utolsó fordulóban, az Udinese ellen a saját fanatikusai előtt egy győzelemmel így is megkoronázhatta volna nagy tavaszi menetelését a Salernitana. Azonban ez a mérkőzés rémálomszerűen alakult a hazaiak számára, amin megszakadt a hét meccses veretlenségük is. Az Udinese ugyanis már a 6. percben megszerezte a vezetést Gerard Deulofeu 20 méteres lövésével, és még a szünet előtt Ilija Nesztorovszki hétméteres fejessel növelte a vendégek előnyét, majd Destiny Udogie lőtt a tizenhatos vonaláról egy nagy gólt.

Az Udinesének még az is belefért, hogy az első félidő hajrájában Roberto Pereyra büntetőt rontson. A második félidőben azonban ugyanő megszerezte csapata negyedik gólját, majd miután a hazai szurkolók előtt ünnepelt, megdobálták görögtűzzel. A 4 gólos vereség ellenére a Salernitana bennmaradt az élvonalban, mivel a Cagliari nem tudott felülkerekedni a Venezián. A salernói gárda idei, eleinte csalódásokkal teli, majd végül bravúros meneteléssel véget érő szezonjáról nemsokára fog érkezni egy részletes elemzés a Hallgató Magazinba.

A Salenitana csapata sikeresen maradt bent az olasz első osztáyban.
A csapat mestere, Davide Nicola pedig indulhat gyalog a pápához, ugyanis volt egy ilyen fogadalma bennmaradás esetére, amikor kinevezték a Salernitana élére, kép: cultofcalcio.com

“Belleza Residua”- avagy a többi mérkőzés rövid összefoglalója

2022. 05. 21.

A Bologna Musa Barrow 66. percben esett góljával 1-0-ra nyert a Genoa otthonában. A hazaiak számára már mindegy is volt az eredmény, akiknek már előző fordulóban is eldőlt, hogy kiesnek az első osztályból. A Genoa 15 év után búcsúzik az olasz élvonaltól, ahova a 2006-2007-es idényben jutott fel a Serie B-ből. Ebben az időszakban a 2008-2009-es évadban elért 5. hely volt a legjobb bajnoki eredménye a csapatnak. Genoa-Bologna 0-1

A Lazio gólgazdag döntetlent játszott hazai pályán a Hellas Verona ellen. A mérkőzésnek már sok tétje nem volt a két csapat számára, mégis 50 ezer néző volt kíváncsi a római klub idei utolsó mérkőzésére, amin kétgólos hátrányból fordítottak a hazaiak, de végül mégsem sikerült győzedelmeskedniük. Jó hír a Lazio drukkerek számára, hogy az idei gólkirály Ciro Immobile lett (27 góllal), aki negyedgyére nyeri el ezt a címet. Lazio-Hellas Verona 3-3

A Fiorentina meccsel párhuzamosan játszott az Atalanta, így már hamarabb eldőlni látszott, hogy a Fiorentina indul jövőre a Konferencia Ligában. Azonban a 79. percben biztossá vált a dolog, amikor az Empoli Leo Štulac révén előnybe került Bergamóban. Az Atalanta öt év folyamatos európai kupaszereplés után nem indul jövőre egyetlen nemzetközi sorozatban sem. Atalanta-Empoli 0-1

2022. 05. 22.

A Napoli vasárnap 3-0-ás győzelmet aratott a Spezia vendégeként, így sikerrel zárta az idei szezont. A dél-olasz együttes Matteo Politano révén már a 4. percben előnybe került, majd Piotr Zieliński és Diego Demme is eredményes volt az első játékrészben. A Spezia viszont szépített a 41. percben, de a játékvezető a videóbíró segédletével les miatt érvénytelenítette Rey Manaj találatát. Végül újabb gól nem született a mérkőzésen. Spezia-Napoli 0-3

Az Inter nem tudott gólt lőni az első félidőben a Sampdoriának, de szünet után felpörgött a csapat és Ivan Perisic korai gólja után Joaquin Correa duplájával szintén 3-0-ra nyert. Tavaly az Inter 11 év szünet után tudott bajnok lenni Antonio Conte irányításával, a mostani idénynek viszont Simone Inzaghival vágott neki, akivel már két trófeát is gyűjtött, ugyanis a Szuperkupát és az Olasz Kupát is elhódította, de a bajnoki címet nem tudta megnyerni csapatával az idei szezonban. Inter-Sampdoria 3-0

A Cagliari még aznap a már biztosan kieső Venezia otthonába látogatott, és ha ezt mérkőzésen nyernek, akkor lett volna esélyük a bentmaradásra. A szardíniaiak azonban a legnagyobb helyzeteiket is kihagyták, így pedig a 0-0-s döntetlen azt jelentette, hogy a Venezia és a Genoa mellett a Cagliari esik ki a Serie A-ból. Venezia-Cagliari 0-0

A Serie A 38. záró fordulójának összesített tabellája.
A bajnokság ezen állásval a Calcio Azzurro cikksorozat nyárra búcsúzik és a következő szezon kezdetekor kissé megújult formában tér vissza, kép: eredmények.com