Keresés
Close this search box.

Legyél te is hallgatós! Jelentkezz hozzánk március 3-ig!

Code #LikeABosch

Harmadjára is visszatér a Code #LikeABosch

Pénteken újból megnyitja kapuit Magyarország egyik nagy hackathonja, ahol fiatal tehetségek mérettetik meg magukat szoftver- és hardverfejlesztésben, hogy pénznyereményt és szakmai tapasztalatot nyerjenek.

Fiatal tehetségek megmérettetése

Szeptember 29-én és 30-án újra megrendezésre kerül a Bosch és a CraftHub közös szervezésű hackathonja, a Code #LikeABosch. A hibrid – online és offline – innovációs verseny olyan középiskolás és egyetemista indulókat vár, akik izgalmas kihívásokat szeretnének megoldani a szoftver- és hardverfejlesztés területén. Az eseményt 2021-ben azzal a céllal hozták létre, hogy lehetőséget adjanak a bemutatkozásra a jövő tehetséges innovátorainak. A helyszínt idén is a Gamerland biztosítja a megmérettetésnek. A szervezők pedig közel 100 résztvevőre számítanak a „budapesti gamer közösség Mekkájában”. 

Egy új innováció megalkotása

A nevezők csupán a verseny előtti napokban ismerhetik meg a pontos kihívásokat, majd kiválaszthatják, hogy szoftver vagy hardver kategóriában próbálják ki magukat. A tavalyi győztes Superset nevű formáció például egy hőszabályozó rendszert tervezett, amely egy vezeték nélküli érzékelő kocka segítségével detektálja a környezet hőmérsékletét és az emberi hőt is, így mindig csak azt a területet melegíti fel, ahol éppen tartózkodik valaki. A legjobb szoftveres megoldás a HFDN (High Frequency Data Network) lett, amely a járművek közötti akadálytalan információáramlást támogatja, ezzel új távlatokat nyitva a balesetmegelőzésben.

Kép: Crafthub

A verseny menete és az elismerés

A Bosch mentorai a hackathon során több alkalommal is fogadják a versenyzőket, hogy jó tanácsokkal lendítsék át őket az esetleges holtpontokon. Sok idő azonban nincs a tétovázásra, mivel összesen 24 óra áll rendelkezésükre kész projekteket benyújtani. A megoldásokat pedig egy maximum 2 perces pitch videóban kell bemutatni a zsűrinek. A fejlesztéshez készített forráskódot pedig egy GitHub adattárban kell közzétenni, így bizonyítva, hogy a létrehozott innováció megvalósítható. 

Az első körben kiválasztott legjobb 8 csapat ezután kerülhet a döntőbe, ahol élő prezentációt tarthatnak a verseny összes résztvevője előtt, akik a zsűritagokkal együtt lehetőséget kapnak, hogy szavazzanak a verseny győztesére. Az egyes kihívások bajnokai 3000-3000 eurót zsebelhetnek be, az abszolút győztes csapat pedig további 5000 euróval gazdagodhat – természetesen a verseny felejthetetlen hangulata és a zsűri elismerése mellett.