Keresés
Close this search box.

Legyél te is hallgatós! Jelentkezz hozzánk március 3-ig!

Calcio Azzuro boritókép

Távolabb került a Napoli a bajnoki címtől: Serie A 33. fordulója – Calcio Azzurro

Tisztelettel köszöntöm az olvasókat a Hallgató Magazin olasz labdarúgással (főleg a Serie A-val) foglalkozó, hetente jelentkező cikksorozatában, melynek neve Calcio Azzurro. A mai cikkben az első osztály 33. fordulójának legfontosabb eseményeiről lesz szó. Többek között az AC Milan és az Inter győzelméről, Ciro Immobile elképesztő rekordjáról és a Napoli egyre jobban halványodó bajnoki esélyeiről. Tartsatok velem!

Milánói sikerek a gólgazdag mérkőzéseken és egy oda nem illő fülbevaló – Az április 15-i játéknap fontosabb történései

Spezia-Inter 1-3

Uralta az első félidőt az Inter, amely lövési kísérletekben és labdabirtoklásban is jóval a Spezia fölé emelkedett. A milánóiak vezető gólját a 31. percben Marcelo Brozović szerezte. A 29 éves horvát játékos Danilo D’Ambrosióval kényszerítőzött, majd kapuba bombázta a labdát. Második félidőben a hazai csapat több erőt mozgósított az egyenlítés érdekében, de a 73. percben ismét a vendégek találtak be. Ivan Perišić középre ívelt labdájába tökéletesen tette bele a lábát Lautaro Martínez, a kapusnak esélye sem volt védeni a lövést.

A 88. percben Giulio Maggiore gyönyörű gólt lőtt a vendég kapuba, amivel a Spezia izgalmassá tette az utolsó perceket. A vendégek azonban a kinyíló hazaiakat a végén többször is lekontrázták, és Alexis Sánchez a 93. percben eldöntötte a mérkőzést.

A meccs legfurcsább jelenete az volt, amikor egy Spezia játékos, Nzola fülbevalóban akart pályára lépni, viszont a bíró leküldte, hogy vegye ki az ékszert. Az angolai támadó percekig kardoskodott, de nem járt sikerrel, végül egy másik játékos váltotta őt, kép: digisport.ro

AC Milan-Genoa 2-0

Jól indult a találkozó a Milan számára, amely a 11. perc elején jobb oldali beadás után Rafael Leão révén megszerezte a vezetést. Kevés helyzetet és összesen egy kaput eltaláló kísérletet hozott az első játékrész. A szünet után sem akadt rengeteg helyzet, viszont a 87. percben a hazaiak bevitték a kegyelemdöfést. Júnior Messias volt közelről eredményes, így az AC Milan legyőzte a Geonát, és az élre ugrott.

Érdekesség, hogy Stefano Pioli együttese sorozatban hatodik tétmérkőzésén és zsinórban ötödik bajnokiján nem kapott gólt, és két döntetlen után nyert ismét. A Genoát azonban továbbra is a kiesőzónában találjuk.

Elképesztő gólrekord beállítás a “sasok” meccsén – Az április 16-i játéknap kiemelt momentuma

Lazio-Torino 1-1

Pietro Pellegri, a Torino 21 éves támadója a szünetben állt be, majd az 56. percben fejesével megszerezte a vezetést a vendégeknek. A fiatal olasz játékos mindössze a negyedik gólját érte el ezzel a Serie A-ban (érdekesség, hogy mind a négyet római csapat ellen szerezte).

A folytatásban a Lazio többet birtokolta a labdát, de komoly veszélyt nem jelentett a Torino kapujára. A 92. percben aztán a semmiből egyenlített a fővárosi csapat. A szerb válogatott Sergej Milinković-Savić jobbról betekert labdájára Ciro Immobile robbant be a hosszú oldalon, és három méterről gólt fejelt.

A háromszoros olasz gólkirály támadónak ez volt a szezonbeli 25. találata, ezzel továbbra is vezeti a góllövőlistát, ráadásul ő lett az első olasz játékos a Serie A történetében, aki három különböző szezonban is elérte a 25 gólos álomhatárt.

Kiváló mérkőzés, de az eredmény egyik csapatnak sem kedvező – Az április 18-i játéknap kiemelkedő eseménye

Napoli-AS Roma 1-1

A Hirving Lozano elleni szabálytalanságról a videobíró segítségével is három percig tartott eldönteni, tizenegyest ér-e vagy sem. Végül Marco Di Bello megadta a büntetőt, Lorenzo Insigne pedig gólra is váltotta azt. Az öt európai topligában nincs még egy játékos, aki ennyi (szám szerint 8) tizenegyesből szerzett gólt tudhatna a neve mellett az idei szezonban. A Napoli vezetése tudatában tökéletesen megelégedett azzal, hogy a labdát kontroll alatt tartva mezőnyben dominálja a játékot, a Roma pedig igyekezett keveset kockáztatni ebben a periódusban és a kontrákra bízta magát.

A félidő után már jóval nagyobb erőket mozgósított a vendég gárda az egyenlítés érdekében. A 61. percben egy nápolyi védést követő ütközés miatt a rómaiak szerettek volna kireklamálni legalább egy büntetőt, de a próbálkozáson már maga José Mourinho is mosolygott a kispadnál. Azonban a cserekapus, Daniel Fuzato úgy kapott ezért piros lapot, hogy pályára se lépett. Úgy tűnt, hogy a Napoli kihúzza az egygólos előnnyel, amikor a 91. percben a csereként beállt, Stephan El Shaarawy megszerezte az egyenlítő gólt.

A mérkőzésen újabb találat nem született, ami azt jelenti, hogy a Napoli a bajnoki címtől, az AS Roma pedig a BL-indulást érő negyedik helytől került távolabb, kép: sport.sky.it

“Belleza Residua” – avagy a többi mérkőzés rövid összefoglalója

2022. 04. 16.

A szardíniai mérkőzés egyetlen gólját Alessandro Deiola szerezte az első félidő végén. A szárd alakulat öt vereség után győzött újra, ezzel hatpontos előnybe került a már kieső helyen álló, de nála eddig két meccsel kevesebbet játszó Veneziával szemben. Cagliari-Sassuolo 1-0

Esélytelenként nyert a Salernitana, amely már a 6. percben 2–0-ra vezetett a Sampdoria vendégeként. Azonban még az első félidőben a hazai csapat szépítő góljával beállt a mérkőzés végeredménye. A salernói együttes legutóbb január 9-én, Veronában diadalmaskodott, azóta 11 bajnokin nem tudott felülkerekedni. Sampdoria-Salernitana 1-2

Az Udinese is korán (szintén a 6. percben) szerzett vezetést az Empoli ellen, és egy rendkívül gólgazdag mérkőzésen simán legyőzte vendégét. Udinese-Empoli 4-1

A Fiorentina az uruguayi Lucas Torreira góljával hozta a kötelező győzelmet a Venezia ellen. A firenzeiek zsinórban a harmadik sikerüket aratták, és hat fordulóval a bajnokság zárása előtt reménykedhetnek az európai kupaszereplést jelentő helyek valamelyikének elérésében. Ebben a violák fő versenytársa az AS Roma és a Lazio csapata. Fiorentina-Venezia 1-0

A gól nélküli első félidőt követően Marko Arnautović szerezte meg a vezetést a Bologná-nak. A „zebrák” a végjátékra kettős emberelőnybe kerültek, még pedig úgy hogy a 84. percben az Álvaro Moratá-val szemben szabálytalankodó Adama Soumaoro-t és a hevesen reklamáló Gary Medel-t is kiállította a játékvezető. Végül a Juventus óriási nyomást helyezett a Bologna védelmére, és a 95. percben egyenlített is Vlahović révén. Juventus-Bologna 1-1

2022. 04. 18.

A Hellas Verona nem várt győzelmet aratott az Atalanta vendégeként. A veronai klub dominálta a mérkőzés nagy részét, aminek az eredménye már az 55. percben egy kétgólos előny volt. A meccs hajrájában még szépíteni tudott a bergamói csapat, de többre nem futotta tőlük. Úgy néz ki, hogy az Atalanta ezzel a vereségével és mostani formájával búcsút mondhat annak, hogy sok év nemzetközi kupaszereplés után jövőre is megmutassa magát ezen a porondon. Atalanta-Hellas Verona 1-2

A bajnokságban még mindig szoros verseny folyik az európai kupaindulást jelentő helyekért főként az AS Roma, a Lazio és a Fiorentina között. A teljes tabella itt tekinthető meg: eredmenyek.com