Keresés
Close this search box.

Legyél te is hallgatós! Jelentkezz hozzánk március 3-ig!

Netflix játék

Ezek a legjobb játékok a Netflixen

Mindenkinek megvan a maga véleménye a Netflixről és a streaming szolgáltató játékairól is. Mi viszont elhoztuk nektek a tíz legjobb videojátékot a kínálatból.

Borítókép: blog.apptopia.com

A Hallgató Magazin Tech rovatának támogatója a Skribe.

A Netflix mint online játékterem? 

Megoszlanak arról a vélemények, hogy a Netflix még mindig csak egy streaming szolgáltatónak számít-e. Szerintem már több mint egy ilyesfajta szolgáltatás, inkább egy olyan sokrétű médium, aminek több ízben is hatása van a jelenlegi kultúrára és társadalomra. Az egyik aspektus az, hogy a Netflixen nem olyan régóta, de vannak különböző játékok is, amiket “ingyenesen” tudunk elérni a szolgáltatáson keresztül. 

Fontos tisztázni, hogy mit is jelentenek a Netflix “ingyenes” játékai. Ugyanis a Netflixre elő kell fizetnünk, hogy kipróbálhassuk ezeket a programokat. Mellesleg pedig az utóbbi időben meg is emelkedett az előfizetés ára – ez részben köszönhető a játékoknak. Viszont ha van Netflixünk, érdemes ezeket a videojátékokat kipróbálni. Következzen a 10 – szerintem – legjobb játék a jelenlegi legnagyobb streaming szolgáltató kínálatából. 

Immortality

A tavalyi év egyik legnagyobb indie játékos meglepetését már mi is megemlítettük korábban egy podcastben. Az Immortality inkább egy interaktív film, mintsem egy hagyományos értelemben vett videojáték. A program központi szála egy tehetséges színésznő, Marissa Marcel rejtélyes eltűnéséről szól. A játékosnak pedig a róla készült archív felvételek segítségével kell kideríteni, hogy pontosan mi és hogyan történt. Mivel egy történet orientált alkotásról van szó, ennél többet semmiképp sem érdemes elárulni a sztoriról. Viszont a többszörös The Game Awards jelölések is jelzik, hogy kifejezetten szövevényes, fordulatos, és megdöbbentő felfedezések várják a Netflix “nyomozóit”. 

Spiritfarer

Az én személyes kedvencem, a Spiritfarer egy túlvilági, csodaszép spirituális utazás, aminek Stella és macskája a főszereplője. Maga a Spiritfarer annak a kompvezetőnek a megnevezése, aki különböző szellemeket segít át a túlvilágra, pontosabban Everdoorba, a túlvilág kapujába. A játék során Stella alaposan összebarátkozik a hozzá érkező szellemekkel, akiknek teljesíti az utolsó kívánságaikat. Viszont ahogy haladunk előre, úgy ismerjük meg Stella valódi személyét, azaz azt az embert, aki a fizikai valóságban volt.  Egy lassabb tempójú, mégis változatos játékmenetre kell számítani, de inkább a sztori és a hangulat a lebilincselő. A Spiritfarernek kifejezetten érzelmes története van, és szerintem ez egy csodálatos óda az elmúlásról, gyászról, elengedésről és a feldolgozásról.

Twelve Minutes

Az előző két játékból is lehet következtetni arra, hogy inkább a történetközpontú indie játékok vannak jelen a Netflix kínálatában, ez pedig csak részben igaz. Tény, hogy az ilyesfajta gamek számítanak kiemelkedőnek, de megtalálhatóak más típusú játékok is a kínálatban. A Twelve Minutes is egy narratív központú független játék, viszont módfelett különlegesnek mondható több szempontból is. A játék az időhurok témáját boncolgatja, méghozzá rendkívül ötletesen és egyedien. Tehát mindig ugyanazt az időtartamot, eseményt éljük át, viszont rengeteget tudunk variálni a cselekményen tetteinkkel. A történet pedig kifejezetten megdöbbentő, mégis okos és csavaros. A játékmenet alapvetően point and click szerű, nem túl bonyolult, viszont pont annyira változatos, hogy ne unjunk rá a játékra. 

Netflix
A hírek szerint a közeljövőben a Netflix játékait már nemcsak mobilokon, hanem televíziókon és számítógépeken is tudjuk majd élvezni. Kép: Pexels

Oxenfree

Az Oxenfree története szerint egy vidám éjszakai bulizás természetfeletti fordulatot vesz a Camena Gimnázium diákjai számára. A játékos feladata az, hogy feltárja az érdekes és egyedi sztorit, mindezt egy választásokon alapuló thillerben. Az Oxenfree-t is érdemes elkezdeni, hiszen egy remek narratív kalandhoz lehet benne szerencsénk, amiben a döntéseknek súlya van. További jó hír, hogy a Netflixes megjelenéssel 30 újabb nyelvvel bővült a játék, köztük a magyarral, vagyis az anyanyelvünkön is élvezhetjük ezt a Stranger Thingshez hasonló történetet. A Night School Studio remekműve eredetileg egyébként még 2016-ban jelent meg PC-re, Xbox One-ra és PS4-re, majd egy évvel később már iOS-re és Androidra is. 

Before Your Eyes

A következő játék idén nyert egy igen rangos BAFTA-díjat, amit a történetmesélése és az egészen elképesztő, innovatív irányítása miatt kapott. A Before Your Eyes során egy Benjamin Bryn nevű alakot, de inkább szellemet alakítunk, hősünk ugyanis szerencsétlen módon elhalálozott. A holtakat a túlvilágra átsegítő Révész azonban “beszélgetésbe” elegyedik vele, de mivel a szellemek a játék világában nem képesek szavakkal vagy mozdulatokkal kommunikálni, csak pislogva vagyunk képesek valamifajta interakcióba lépni. Így kell hát elmesélnünk Benjamin életét, egészen a gyerekkorától a haláláig. Tulajdonképpen ez a Before Your Eyes lényege is: a játékot a játékos a pislogással képes irányítani, csak így tudunk tovább haladni. Ez elsőre furcsán hangozhat, a gyakorlatban viszont egészen zseniálisan működik, amihez persze szükség lesz a telefon kamerájára is. A játékos pislogására pedig természetesen a játékban is megváltozik, történik valami.

Kentucky Route Zero

A Kentucky Route Zero is egy narratív alapú, nem bonyolult irányítású indie játék, viszont valamiért sokkal másabb, mint az előbb felsorolt játékok. A Kentucky Route Zero világában semmi sem konkrét, minden képlékeny és illékony, de ez adja a szépségét. A szürreális történet emberi sorsok mélyére kalauzol minket, ugyanakkor elvárja tőlünk a türelmet is. Többet nem is nagyon mondanék erről az alkotásról, viszont az biztos, hogy túlmutat  videojáték mivoltán. 

Into the Breach

Ez egy körökre osztott – roguelike-elemekkel megfűszerezett – stratégia, amit pluszban vegyítettek egy kis puzzle-el. A játék fő célja, hogy építményeket védj meg a Vek nevű szörnyektől, amelyet előre meghatározott körök alatt kell sikeresen teljesíteni. A csavar az, hogy amikor rád kerül a sor, pontosan látod, hogy a szörnyek mit fognak tenni a következő lépésükkor. Ez a lépés az Into The Breach-et egyfajta puzzle játékká teszi, mellesleg pedig a procedurálisan generált pályák miatt cserébe még megunhatatlan is.

Egyjátékos mód
A most felsorolt hét játék mindegyikénél meg lehet figyelni, hogy csak egyjátékos móddal rendelkeznek. Ez nem véletlen, hiszen nagyrészt ilyen típusú játékok vannak a kínálatban. Kép: Pexels

This is a True Story

A This is a True Story egy kifejezetten mély narratív oktatójáték, nem kevés puzzle-elemmel megfűszerezve, amit a Frosty Pop és a Charity: Water nevű nonprofit szervezet közösen készített. A történet során egy szubszaharai afrikai nő mindennapi küzdelmeit ismerhetjük meg, különösen kihangsúlyozva a tiszta ivóvízhez jutás nehézségeit. Garantált, hogy a játék végére érve sokan teljesen átértékelik a csapból folyó ivóvizet. Nagyjából háromegyed óra alatt ki lehet játszani, de az élmény biztosan maradandó. A listában egyébként ez az egyedüli olyan játék, amit a Netflix gyártott/adott ki elsődlegesen – a többit mind csak a megjelenésük után vette az égisze alá a streaming szolgáltató. 

Moonlighter

A Moonlighter egy roguelike elemekkel teletűzdelt akció szerepjáték, ami eredetileg konzolokra és számítógépre jelent meg. A pixel grafikájú játék egészen izgalmas kalandokat ígér, számos felfedezni valóval. A Moonlighter-ben napközben egy idilli falu kisboltját kell vezetnünk. Éjszaka pedig felfedezhetjük a kazamatákat és felülkerekedhetünk a bennük lakozó szörnyeken. Az alapkoncepció nem túl bonyolult, de a játékmenet és “körítés” teszi kiemelkedővé és izgalmassá a játékot. Akik szeretik a műfajt, azoknak kötelező darab. 

Próbáld ki te is a Skribe kávé és sörelőfizetéseit.

Storyteller

A Storyteller egy vaskos könyvet csap fel előttünk, melynek oldalai azonban teljesen üresek, és ránk vár a feladat, hogy magával ragadó történetekkel töltsük meg – persze némi megkötéssel. A fejezetekre bontott kötetbe ugyanis címeket már belepingáltak, így ezeknek megfelelő sztorikat kell összeállítani rövid, pár kockás képregényekből. Ez elsőre talán egyszerűnek hangzik, azonban nem feltétlen könnyű. Ugyanis mindig csak fix helyzetek és szereplők állnak hozzá a rendelkezésünkre, ráadásul a cselekmény fokozatosan egyre több elemmel bővül, egyre bonyolultabbá válik. Egy rendkívül szórakoztató, változatos és egyedi Daniel Benmergui idén tavasszal megjelent játéka. A másik kilenc játékkal egyetemben a Storyteller-t is jó szívvel tudom ajánlani.

Saját játék
Az összeállított listán látható, hogy nagyrészt nem szerepelnek a Netflix saját gyártású játékai – sokkal inkább az “átvett” programok vannak jelen. Kép: leet.hu