Keresés
Close this search box.

Legyél te is hallgatós! Jelentkezz hozzánk március 3-ig!

Calcio Azzurro 03 borító

Római sikerek több szempontból is a Serie A harmadik fordulójában – Calcio Azzurro

Tisztelettel köszöntöm az olvasókat a Hallgató Magazin olasz labdarúgással foglalkozó, hetente jelentkező cikksorozatában, a Calcio Azzurroban. A mai cikkben elsősorban az első osztály harmadik fordulójának legfontosabb eseményeiről lesz szó. Többek között a Lazio meglepő győzelméről, két szinte teljesen különböző edző hasonlóságairól, az AS Roma új ígéretes igazolásáról és Paul Pogba súlyos botrányáról. Tartsatok velem!

Mi történt Rómában péntek este? Sarri hasonlít Guardiolára? Lazio-Inter 3-1

A mérkőzésen az Interből Henrikh Mkhitaryan hiányzott, a házigazdák viszont ismét Francesco Acerbi-t és Akpa Akpro-t hagyták ki a keretből. A Lazio korábbi sikeredzője, Simone Inzaghi aznap visszatért az Olimpicoba, százszázalékos szezon kezdést biztosítva a milánóiaknak. A találkozón a vendégek idei veretlenségi sorozata megszakadt, pedig ők számítottak az esélyesebbnek. Erősen rajtolt az Inter, mégis a Lazio szerezte meg a vezetést a félidő előtt Felipe Anderson találatával. A fordulást követően a rómaiak kezdtek jobban, azonban az 51. percben egy védelmi hiba után Lautaro Martinez szépített. Az 57. percben a hazaiak kettős cserét hajtottak végre, így pályára lépett Pedro és Luis Alberto (akik fontos szereplőkké váltak aznap este). A 75. percben az utóbbi egy gyönyörű góllal szerezte meg a vezetést. A 86. percben pedig a világbajnok spanyol (Pedro) döntötte el a mérkőzést a Lazio javára.

A hazaiak harmadik találatát jegyző Pedro a mérkőzés utáni nyilatkozatában beszélt egy korábbi sztár és jelenlegi edzőjének hasonlóságairól. Sokak szemöldöke felszaladhat arra a kijelentésre, hogy Maurizio Sarri felfogása hasonlít Pep Guardioláéra, márpedig a hispán veterán ezt mondta. Állítását azzal indokolta, hogy mindketten labdabirtoklásra alapozzák játékukat, és inkább a csapategységben hisznek. Az előbb említett Sarri pedig azt nyilatkozta, hogy teljesen megérdemelték ezt a hazai győzelmet az Inter ellen, de a Lazio problémája az, hogy nem tud egyenletes teljesítményt nyújtani egy teljes szezonban. Az Inter edzője, Simone Inzaghi elmondta a La Gazzetta dello Sport-nak, hogy mit mondott játékosainak a találkozó után. Az olasz mester szerint, jobban ott kell lenniük fejben, főleg egy kapott gól után és a kulcs momentumokban.

Inter Milano Serie A
A “Nerazzurri” a 2018-2019-es Sassuolo elleni vereség óta nem veszített ilyen korán mérkőzést Serie A szezonban, akkor egyébként Luciano Spalletti volt az Inter vezetőedzője. Kép: twitter.com

A verejtékes torinói mérkőzés után egy újabb sztár érkezett a “farkasokhoz”: Juventus-AS Roma 1-1

Álomszerűen kezdte a mérkőzést a Juventus, amely már a 2. percben megszerezte a vezetést Dusan Vlahovic szép szabadrúgás góljával. A torinói gárda az első játékrészben óriási fölényben futballozott és csak a VAR-nak köszönhetően nem növelte előnyét. Mivel a 25. percben Locatelli gyönyörű gólt lőtt, de a támadás Vlahovic kezelésével indult, így nem lett érvényes a találat. A szünetben cserékkel próbálta frissíteni a csapatát Mourinho, de a játék képe nem sokat változott az első félidőhöz képest. A 65. perc környékén aztán a Roma magához tért és huzamosabb időt is el tudott tölteni a Juventus térfelén. Bár a vendégek játékában nem volt benne a gól, Tammy Abraham fejesével a 69. percben némiképp váratlanul, de sikerült az egyenlítés. A hajrában a mérkőzés színvonala kicsit visszaesett, és egyik kapu előtt sem alakult már ki nagyobb helyzet.

A meccs utáni sajtótájékoztatókon José Mourinho azt mondta, Tammy Abraham borzalmasan játszott, és Dybala a követendő példa. Massimiliano Allegri pedig azt állította, hogy a kapott kritikák „erőt adnak” a Juventusnak.

Két hete a Calcio Azzurro-ban volt arról szó, hogy a rómaiak portugál mestere Andrea Belotti-t szeretné a csapata soraiban tudni. Az olasz válogatott csatár végül előző hét végén le is szerződött a fővárosi klubhoz. Belotti így ismét csapattársa lett Paulo Dybala-nak, akivel 2013 és 2015 között már játszottak együtt a Palermo-ban. A Torino volt játékosának június 30-án járt le a szerződése előző csapatánál és kapott ajánlatokat például a Monza-tól, a Wolves-tól és a Galatasaray-tól is. Azonban a “Kakas” a “farkasok” ajánlatára várt, leigazolása után pedig elmondta, hogy miért akart mindenképpen idejönni. A 28 éves EB-győztes csatár a Torino után olyan klubhoz szeretett volna aláírni, aminek komoly ambíciói vannak és ahol ő is tud tovább fejlődni.

Belotti egyébként 270 Serie A mérkőzésen 106 gólt lőtt, emellett 27 gólpasszt is adott, az olasz válogatottban pedig 12 gólt szerzett 44 meccsen. Sokakban azonban felmerült az a kérdés, hogy Mourinho hogyan fogja használni a csatárt, erre pedig már a következő hetekben megkaphatjuk a választ.

Csúnya családi ügybe keveredett a Juventus sztárja, Paul Pogba

A világbajnok labdarúgót a hírek szerint egy álarcos, gépfegyveres banda fenyegette és zsarolta meg 13 millió eurót követelve. A bandának pedig a sztár testvére, Mathias Pogba mellett állítólag a középpályás gyermekkori barátai is tagjai. A gyanú szerint a francia játékostól még januárban, a manchesteri házában elszállásolt egyik barátja ellopott 200 ezer eurót és egy hitelkártyát. Pogba azt is elmondta, hogy a bűnbanda az év elején Párizs egyik külvárosába, Lagny-sur-Marne-be hurcolta őt. Két gépkarabéllyal felfegyverzett csuklyás férfi volt az elkövető, de a csoportban feltűntek a futballista gyerekkori barátai is. Ezek az emberek azt kérték számon a világbajnokon, hogy gazdag sportolóként egyáltalán nem segítette őket anyagilag az elmúlt években.

Mathias Pogba az Instagram-oldalán szombaton négy nyelven közzétett videóban elhangzottak szerint öccse végre kezdi megmutatni igazi arcát. Ő pedig olyan „robbanékony” információkat tesz közzé testvéréről és annak ügynökéről, Rafaela Pimentáról, melyekkel a labdarúgók, a szponzorok és a szurkolók is Paul Pogba ellen fordulnak.

Végül az információk napvilágot láttak. Mathias azt állítja, hogy Paul hazudott a rendőrségnek és börtönbe akarta küldeni őt. Cáfolta, hogy részt vett volna a zsarolásban. „Nem a pénzről van szó: önmagam ellenére is belekevertél, majdnem meghaltam miattad, lyukban hagytál, és az ártatlant akarod játszani. Ha minden elhangzik, az emberek látni fogják, hogy nincs nálad gyávább, nagyobb áruló és képmutató ezen a földön”mondta Mathias Pogba. Mathias azt állítja, a testvére boszorkánysághoz folyamodott és felbérelt egy muzulmán vallástanítót, hogy mágiával ártson a Paris Saint-Germain támadójának, Kylian Mbappé-nak. Csavar a történetben, hogy a friss hírek szerint a Juventus torinói edzőközpontjában Paul állítása szerint egy újabb csoport inzultálta, melynek bátyja is tagja volt.

Paul Pogba és testvérei
Paul Pogbának két idősebb testvére van, Florentin és Matthias, akik ikrek és szintén focisták, csak jóval alacsonyabb szinten játszanak mint az öccsük. Az előbbi 31-szeres, az utóbbi 5-szörös guineai válogatott játékos. Kép: football365.com

“Una Specialitá Ricorrente” – avagy a heti érdekesség

A hét érdekessége ezúttal nem a múlthoz kapcsolódik, hanem valami olyan jelenlegi eseményhez, ami nem Serie A történés, de mégis kapcsolódik az olasz focihoz. Ez a hír pedig a nyáron eligazoló két olasz válogatott támadó, Federico Bernardeschi és Lorenzo Insigne tengerentúli szereplése. A két talján labdarúgó egy-egy gólt szerzett szombat este a Toronto FC mérkőzésén, amit így 2-0-ra megnyertek a Charlotte FC ellen. Amilyen nagy meglepetést keltett idén, hogy Napoli támadója és a Juventus szélsője is az észak-amerikai labdarúgó-bajnokságban érdekelt Toronto FC-hez igazolt, olyan kiváló formában futballoznak a tengerentúlon.

A 2021-ben Európa-bajnokságot nyert két olasz válogatott labdarúgó kivirult a kanadai városban. A nagyrészt egyébként olasz bevándorlók lakta város csapata szárnyal az MLS-ben, mióta megérkezett a két játékos hozzájuk. Bernardeschi hétvégén megszerezte ötödik gólját a ligában és honfitársának is kiosztott egy gólpasszt. A Juve korábbi játékosa a jobb oldalról végzett el szögletet, a labda Insigne-t találta meg a kapufánál, a nápolyiak ex-kapitánya pedig egy akrobatikus mozdulattal a hálóba lőtt. Bernardeschi kevesebb, mint húsz perccel később a tizenhatoson belülről csavart a sarokba. Az eredmények láttán kijelenthetjük, hogy ismét két tehetséges játékos hagyta el a Serie A-t.

“Belleza Residua” – avagy a többi mérkőzés rövid összefoglalója

2022. 08. 26.

A nyáron alaposan megerősödő Monza a Gianluca Caprari, Andrea Petagna csatársorral kezdett, mégis a középső középpályás Andrea Colpani szerzett gólt szép akció után. Nem sokkal később viszont Beto révén kiegyenlítettek a vendégek. A 77. percben pedig átvette a vezetést az Udinese, így a Monza megszerezte harmadik vereségét is a szezonban (Udinese az első győzelmét). Pedig nem kevés pénzt költött el Silvio Berlusconi a bajnokság előtt a csapatra. Monza-Udinese 1-2

2022. 08. 27.

Egy kiegyenlített mérkőzésen nyert a Torino a Cremonese otthonában, ezzel pedig megőrizte veretlenségét a vendég gárda. A “Toro” már a 17. percben megszerezte a vezetést, 65. percben pedig növelte előnyét. A haziak már csak a mérkőzés hajrájában tudtak szépíteni és ez kevésnek is bizonyult a számukra jobb eredményhez. Cremonese-Torino 1-2

Az első félidőt magabiztosan uralta a Spezia, így megérdemelten mentek szünetre 2-1-es vezetéssel. A második játékrészben azonban már Sassuolo volt az erősebb fél, de csak az egyenlítésre futotta tőlük. Látszott vendégek játékán, hogy hiányzik a csapatból Scamacca és Raspadori is, ami későbbiekben komolyabb gondokat is jelenthet nekik a szezonban. Spezia-Sassuolo 2-2

Az első félidőben Rafael Leao szerencsés góljával megszerezte a vezetést a Milan, a második félidőben pedig még tovább nőtt az előnyük, az 58. percben ugyanis Olivier Giroud is betalált ezzel beállítva a 2-0-ás végeredményt. AC Milan-Bologna 2-0

2022. 08. 28.

Az Atalanta Teun Koopmeiners távoli találatával hozta el a három pontot Veronából. A hazaiak neve mellett ezzel továbbra is csak egy pont árválkodik a tabellán. A bergamóiak viszont bekerültek a legjobb 4-be. Persze tudjuk, hogy a bajnokság ilyen korai szakaszában ez még nem jelent semmit, kezdésnek mindenképp jó. Verona-Atalanta 0-1

A Veronához hasonló helyzetben van a Sampdoria, amely egy négyesbe szaladt bele a Salernitana vendégeként. Ráadásul úgy, hogy a hazaiak kilencével ellentétben tizenhét alkalommal próbálkozott kapura lövéssel a genovai gárda. Salernitana-Sampdoria 4-0

Továbbra sem sikerül nyernie a Lecce-nek és az Empolinak sem. A két csapat éppen egymás ellen játszott döntetlent. A vendégek szerencsésen megpattanó vezető góljára a hazaiak távoli lövéssel válaszoltak. Lecce-Empoli 1-1

Kiegyenlített csatát hozott a Fiorentina és a Napoli mérkőzése. A gólhoz egyébként a hazaiak jártak közelebb, de egyik csapat sem tudott a kapuba találni. A meccs előtt még hibátlan nápolyiak a tabella éléről várhatják a következő fordulót. Fiorentina-Napoli 0-0

Serie A harmadik fordulójának tabellája
Az előző heti Calcio Azzurrokba még nem helyeztünk el tabellát, hiszen a bajnokság korai szakaszában általában nem lehet messzemenő következtetéseket levonni a rajta szereplő adatokból. A harmadik fordulóban viszont már érdekesség, hogy egy 100%-os mérlegű csapat sem szerepel a bajnokságban. Kiélezett küzdelmekre számíthatunk! Kép: eredmenyek.com