Close this search box.

Legyél te is hallgatós! Jelentkezz hozzánk március 3-ig!

Calcio Azzuro boritókép

Tovább menekül a kiesés elől a Salernitana: A Serie A 34. fordulója – Calcio Azzurro

Tisztelettel köszöntöm az olvasókat a Hallgató Magazin olasz labdarúgással (főleg a Serie A-val) foglalkozó, hetente jelentkező cikksorozatában, melynek neve Calcio Azzurro. A mai cikkben az első osztály 34. fordulójának legfontosabb eseményeiről lesz szó. Többek között az Inter magabiztos győzelméről, a Salernitana bennmaradási esélyeiről, az AC Milan fordításáról, és Francesco Acerbi felháborodást keltő mosolyáról. Tartsatok velem!

Magabiztosan nyert a címvédő José Mourinho csapata ellen – Az április 23-i játéknap kiemelkedő mérkőzése

Inter-AS Roma 3-1

Az első félórában a Roma irányította a játékot és Gianluca Mancini révén vezetést szerezhetett volna a 29. percben, de a védő a bal felső sarok mellé fejelt. Egy perccel később az Inter viszont gólra váltotta az első komolyabb lehetőségét, egy kiugratással Denzel Dumfries iramodott meg, és Rui Patricio lábai között a kapuba lőtt. A 40. percben egy gyönyörű góllal növelte előnyét Simone Inzaghi csapata, Marcelo Brozović szépen cselezte ki Mancinit, majd ragyogó mozdulattal bombázott a kapuba. Mourinho csapata 10 perc alatt kapott két gólt, így nehéz helyzetből várta a második félidőt.

A második játékrész elején gyakorlatilag eldöntötte a meccset az Inter, az 52. percben Hakan Çalhanoğlu szögletét Lautaro Martínez fejelte a kapuba. A 85. percben Henrih Mhitarján egy hatalmas góllal ugyan szépített, de a BL-indulást érő negyedik helyezésért harcoló Romának nem volt esélye pontot szerezni ezen a rangadón.

Serie A Internazionale Milano
Az Internazionale második győzelmét aratta a héten, mivel kedden (04. 19-én) 3 gólos győzelemmel búcsúztatta az AC Milan-t az Olasz Kupa elődöntőjében, kép: eurosport.com

Tovább menekül a Salernitana a kiesés elől és a Milan-fordítás utáni római mosoly – Az április 24-i játéknap legfontosabb eseményei

Salernitana-Fiorentina 2-1

A legutóbbi két meccsét is megnyerő Salernitana kezdte jobban a mérkőzést, az első tíz percben többször is veszélyeztetett. Ennek meg is lett az eredménye, ugyanis a 9. percben egy sarokrúgás után Milan Đurić bólintott a kapuba. Az első játékrészben ugyan a Fiorentinánál 71 százalékban volt a labda, összességében több próbálkozása és több kaput eltaláló kísérlete volt a hazai együttesnek.

A második félidőben sem változott a játék képe, a 64. percben pedig egy beadás után a szünetben csereként pályára lépő Riccardo Saponara egyenlített. A 74. percben viszont a Salernitana talált ismét a kapuba, de les miatt a játékvezető nem adta meg a gólt. Öt perccel később azonban már érvényes találatot szereztek a salernóiak Federico Bonazzoli révén, aki  közelről lőtt a hálóba. Több gól már nem esett, így a Salernitana sorozatban a harmadik győzelmét aratta, és már csak három pontra van a tizenhetedik, bennmaradást érő helytől.

Empoli-Napoli 3-2

A Napoli már az 53. percben két góllal vezetett az Empoli vendégeként, Dries Mertens és Lorenzo Insigne találatával. A dél-olasz csapat egészen a 80. percig megőrizte kétgólos előnyét, amikor Liam Henderson révén szépítettek a hazaiak. Három perccel később Alex Meret óriási bakijával egyenlített, majd a 88. percben Andrea Pinamonti második góljával  pedig fordított a toszkánai gárda.

Az Empoli mindössze hét perc alatt szerzett három találatot és ezzel megfordította mérkőzés végkimenetelét. A Napoli sorozatban harmadik bajnokiján maradt nyeretlen, ezeken a meccseken egy pontot gyűjtött. A hazaiak december közepe óta először nyertek a Serie A-ban, azóta nyolc döntetlen mellett nyolcszor kaptak ki. Ahogy azt előző héten is mondtam, a Napoli mostani formájával és eredményeivel lemondhat idén a bajnoki címről, ez a tény ezzel az eredménnyel még jobban bebizonyosodott. A FiveThirtyEight szerint kevesebb, mint egy százaléknyi esélye van a Napolinak megnyerni a scudettót.

Lazio-AC Milan 1-2

A 4. percben jártunk, amikor a mérkőzés első helyzetét azonnal kihasználta Ciro Immobile, így már korán vezetést szereztek a hazaiak. A 32 éves támadó az idényben már 26-szor volt eredményes. A korai előnyre építve a rómaiak visszaálltak a saját tizenhatosuk előterébe, átadva a kezdeményezést a vendégeknek. A Milan hiába alakított ki tucatnyi lövőlehetőséget a szünetig, mindössze háromszor tudta eltalálni Thomas Strakosha kapuját.

A félidő után Rafael Leão passzából Olivier Giroud talált a hazai kapu jobb oldalába. A Lazio 1–1 után sem tudott váltani, de sokáig úgy tűnt, hogy így is otthon tartja a három pontot. A véghajrában Zlatan Ibrahimovic, majd Rafael Leão járt közel ahhoz, hogy a Milan javára fordítsa a mérkőzést, ám a fővárosiak megúszták mindkét szituációt. A hosszabbítást azonban nem tudták kihúzni, Francesco Acerbi rövidre sikerült felszabadítása után Sandro Tonali vette le combbal a labdát az ötös előterében, és spiccel a kapu jobb oldalába lőtte.

A mérkőzést követően Lazio drukkerek között teljes felháborodást váltott ki, az hogy a második Milan-gól után az látszott, hogy a csapat Európa-bajnok védője, Francesco Acerbi mosolyog. Ami a szurkolók szemében megbocsáthatatlan bűnnek tetszett azok után, hogy nem kis szerepe volt az AC Milan győztes góljában.

Francesco Acerbi játék közben
Többen is azt írták, hogy ezek után semmi keresnivalója, a szurkolókkal már hetekkel korábban is összezördült, Acerbinek a Lazióban, aki még az éjjel reagált az eseményekre Twitteren, kép: milanreports.com

“Belleza Residua” – avagy a többi mérkőzés rövid összefoglalója

2022. 04. 23.

A Venezia francia csatára, Thomas Henry már az 5. percben a kapuba fejelt, de a VAR les miatt érvénytelenítette a találatot. Ezt követően már a vendégek kerültek fölénybe, és a szünet előtt Mario Pašalić meg is szerezte a vezetést az Atalantának. A második félidő elején Duván Zapata is betalált Luis Muriel passzából, majd pedig utóbbi fejelt gólt a 63. percben. A hajrában a hazaiak Domen Črnigoj révén még szépíteni tudtak, de így sem kerülhették el sorozatban nyolcadik bajnoki vereségüket. Venezia-Atalanta 1-3

A másik, korai szombati meccsen a Torino a duplázó Saša Lukić vezérletével 2–1-re győzte le a 97. percben 11-esből szépítő Speziát. Torino-Spezia 2-1

Az első félidő végén Francesco Caputo 11-est harcolt ki a Sampdoria javára. A büntetőt a sértett végezte el, és bár Lorenzo Montipo kapus kiütötte a jobbra tartó labdát, a kipattanóból már betalált a csatár. A második félidőben azonban Gianluca Caprari egyenlített, pontot mentve ezzel csapatának. Hellas Verona-Sampdoria 1-1

2022. 04. 24.

Hajtós és gólgazdag mérkőzést játszott az Udinese a Bologna otthonában, amelyen már a 6. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat. A 46. percig megfordították a meccs állását az udineiek, de az 59. percben egyenlített a “Rossoblu”. Ez az eredmény maradt is a lefújásig. Bologna-Udinese 2-2

A Genoa a 89. percben született góllal szerezte meg a három pontot a Cagliari ellen, ezzel három pontra megközelítette a jelenleg 17. helyen, azaz még épp bennmaradást érő pozícióban álló ellenfelét.  Genoa-Cagliari 1-0

2022. 04. 25.

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, és a Sassuolo nyomása aztán a 39. percben gól formájában is megmutatkozott. Egy parádés összjáték után Giacomo Raspadori higgadtan lőtte ki a hosszú sarkot. Már úgy nézett ki, hazai vezetéssel vonulnak szünetre a csapatok, amikor az első félidő hosszabbításában Paulo Dybala elképesztő erővel bombázott a kapuba. A második félidő sokkal kiegyenlítettebb játékot hozott, de végül a csereként beállt Moise Kean a 89. percben, szinte a semmiből döntötte el a meccset a Juventus javára. Sassuolo-Juventus 1-2

A Serie A 34. hetének ponttáblázata
Óriási bravúr lenne a Salernitana részéről, ha újoncként ebben a számukra több szempontból nehéz szezonban is bent tudnának maradni. Viszont ezen cél elérésben még vetélytársuk lehet a Genoa, a Cagliari és a Sampdoria csapata is, kép: eredmények.com